LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zbarkon në Kukës/ Mbledh firma për peticionin

25 Maj 2020, 15:50, Sociale CNA

Ka filluar pak më parë protesta e artistëve dhe aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar në Kukës.

Aleanca ka mbledhur sot firmat e qytetarëve për peticionin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar siç ishte.

Vihet re që mes tyre janë edhe përfaqësues të degës së Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kanë shkuar të mbështesin kauzën e Teatrit.

Ndërkohë, kujtojmë se artistët kanë mbledhur firma edhe në Durrës dhe në Shkodër dhe kanë paralajmëruar se do të shkojnë në të gjitha qytetet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga