LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy muaj pa punë/ Punonjësit e transportit publik në protestë për pagën e luftës

26 Maj 2020, 10:13, Sociale CNA

50 punonjës të transportit publik në Vlorë janë ngritur në një protestë për pagën e luftës.
Ata kanë protestuar përpara prefekturës së qarkut, ndërsa shprehën indinjimin e tyre pasi nuk kanë përfituar nga paga e luftës.

Punonjësit janë larguar që më 12 mars, dhe deri më tani nuk ka asnjë vendim se kur do të riffilojnë sërish aktivitetin.

Ndërkohë nga firma ku punojnë u kanë thënë se e kanë bërë aplikimin./CNA.al

Lajmet e fundit nga