LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zbarkon në një tjetër qytet/ Mbledh firmat për peticionin në Burrel

26 Maj 2020, 15:59, Sociale CNA

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka vijuar protestat e saj, por ditën e sotme ndalesa ka qenë në një tjetër qytet.

Aleanca ka mbledhur sot firmat e qytetarëve dhe artistëve të Burrelit  për peticionin e rindërtimit të godinës së Teatyrit Kombëtar siç ishte para se të prishej.

Artistët dhe aktivistët paralajmëruan se do ta vijojnë turin e tyrer edhe në qytete të tjera të vendit, ndërsa më parë kanë mbledhur firmat në Durrës, Shkodër dhe Kukës.

Pas përfundimit të mbledhjes së firmave, ata kanë lajmëruar se do të kthehen në Tiranë me protesta masive./ CNA.al

Lajmet e fundit nga