LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon peticioni për rindërtimin e Teatrit/ Aleanca mbledh firma në Lezhë

27 Maj 2020, 16:14, Sociale CNA

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka vijuar edhe sot protestat e saj, duke u ndalur në një tjetër qytet.

Aleanca ka mbledhur sot firmat e qytetarëve dhe artistëve të Lezhës  për peticionin e rindërtimit të godinës së Teatrit Kombëtar siç ishte para se të prishej.

Ky është qyteti i katërt verior ku ndalet Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, pas Kukësit, Shkodrës dhe Burrelit.

Pas përfundimit të mbledhjes së firmave, ata kanë lajmëruar se do të kthehen në Tiranë me protesta masive./CNA.al

Lajmet e fundit nga