LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk e kam frikë koronavirusin”/ Kryemadhi tregon kush e “tmerron” më shumë

8 Maj 2020, 18:56, Politikë CNA
“Nuk e kam frikë koronavirusin”/ Kryemadhi tregon kush e

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur sot se nuk ka frikë nga koronavirusi. E ftuar në emisionin ?Java? në RTSH, Kryemadhi theksoi se më i rrezikshëm është një virus që sëmur bajamet, sidomos për fëmijët, i cili sipas saj prek edhe mushkëritë dhe zemrën.

Më tej, ajo tha se ?Koronavirusi një lojë politike, ndoshta për një riformatim tjetër të botës, ndoshta ka të bëjë me jetën politike dhe ekonomike të BE apo SHBA, etj?.

Po ashtu ajo tha një tjetër rast, ku sipas saj laboratorin e OBSH, Qeveria e Zambias dërgoi lëng ananasi dhe gjakun e një majmuni, dhe gjithë procesi u filmuan dhe vazhdonte ciklin. Dhe kur erdhi përgjigja ishte se ishte i sëmurë me koronavirus?.

Lajmet e fundit nga