LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu: Nëse situata do të jetë e qëndrueshme, çerdhet dhe kopshtet hapen nga 1 Qershori  

8 Maj 2020, 18:03, Politikë CNA
Manastirliu: Nëse situata do të jetë e qëndrueshme,

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se sipas planit në tentativë, nëse të dhënat në lidhje me Covid-19, do të jenë të qendrueshme, bazuar në kriteret e përcaktuara nga Komiteti Teknik, nga data 1 qershor po planifikohet të lejohet hapja e çerdheve dhe e kopshteve publike dhe private.

?Dëshiroj të ndalem këtu, duke theksuar nevojën e një vlerësimi të thellë dhe shumë të kujdesshem të kushteve higjeno-sanitare për cdo strukture të kopshteve dhe cerdheve dhe standardeve qe duhet të plotesojne për të mirëpritur femijët në këto institucione me rregullat e reja. Protokollet e sigurisë do të bëhen të njohura në ditët ëe vijim, ku dhe do të ngarkohen për zbatim të gjithë insitucionet përgjegjëse për plotësimin e tyre deri në këtë datë?, tha Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga