LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon pamje nga shpërndarja e ushqimeve dhe ilaçeve/ "Do vazhdojmë kështu"

29 Mars 2020, 20:12, Politikë CNA
Rama publikon pamje nga shpërndarja e ushqimeve dhe ilaçeve/

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga shpërndarja e ushqimeve dhe barnave mjekësore në të gjithë vendin.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë thotë se sot janë ndihmuar 5848 familje dhe në total janë ndihmuar 107.128 familje.

Ai premton se deri në fund të luftës me koronavirusin do të ndihmohen çdo ditë familjet në nevojë apo pensionistët.

?5848 familje u ndihmuan sot me ushqime ose barna mjekësore. Shkon në 107.128 numri i dyerve ku kemi trokitur, qysh nga nisja e operacionit humanitar! Familje në ndihmë ekonomike, pensionistë kryefamiljarë, individë në nevojë për ndihmë, kanë ndjerë manifestimin konkret të përkujdesjes tonë. Do të vazhdojmë kështu, nesër, pasnesër, papushim deri në fund të luftës?, nënvizon Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga