LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pse po hesht për grushtin e shtetit në Kosovë?”/ Vetëvendosje i kërkon llogari Ramës

29 Mars 2020, 21:29, Politikë CNA
“Pse po hesht për grushtin e shtetit në Kosovë?”/

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranës, Bojken Abazi, i ka kërkuar llogari kryeministrit Edi Rama se përse nuk po flet për situatën e krijuar në Kosovë, ku me nismën e LDK-së Kuvendi miratoi mocionin e mosbesimit dhe rrëzoi qeverinë e Albin Kurtit.

Abazi ngre aludimet se Rama mund të jetë bashkëpunëtor në atë që ai e quan grusht shteti ose thotë se në të kundërt është i painteresuar.

“KM Edi Rama e ka për detyrim të merret me frenimin e pandemisë në Shqipëri, po aq sa e ka detyrimin të flasë kundër grushtit të shtetit në Kosovë. Kanë folur politikanë e diplomatë nga Gjermania, Franca e Zvicra, deri në Amerikë, por Rama nuk flet dhe hesht. Hesht sepse është i painteresuar? Hesht sepse kështu miraton? Apo hesht sepse nuk dëshiron t’i dëgjohet gëzimi?”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga