LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur  mjafton një pikë për të derdhur kupën/ Këto janë shenjat e raskapitjes mendore

29 Mars 2019, 22:00, Aktualitet CNA
Kur  mjafton një pikë për të derdhur kupën/

Lodhje fizike dhe humbje energjie

Ndjesia e raskapitjes mendore mund të arrijë një nivel të tillë. Ju mund të zgjoheni në mëngjes duke menduar se nuk keni fuqi të bëni asgjë gjatë gjithë ditës.

Pagjumësi

Në fillim mund t?ju duket normale që të zgjoheni në mes të natës pa shkak. Gjithsesi nëse kjo ndodh shpesh mund të tregojë një problem si raskapitja mendore që ju pengon të bini në gjumë.

Humbje kujtese

Lodhja mendore e ul aftësinë njohëse të trurit dhe sjell me vete edhe fenomenin e harresës, apo paaftësinë për të bërë lidhjen mes gjërave./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga