LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Statuti i ri PD-së/ Basha ftesë kritikëve: Bashkohuni me projektin tim

21 Prill 2018, 11:02, Aktualitet CNA
Statuti i ri PD-së/ Basha ftesë kritikëve: Bashkohuni me

?Kritikët? Përsëris ftesën për çdo demokrat e qytetar që të jetë pjesë e këtij projekti transformues sot, që do transformojë Shqipërinë nesër?, kështu është shprehur kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediet, teksa u pyet nga gazetarët për mbledhjen e djeshme të Këshillit Kombëtar të PD-së.

Më tej Basha ka shprehur vlerësimin e tij për forumet e partisë, ndërsa ka thënë se risia më e madhe është përqafimi pa asnjë dilemë i parimit të konsultimit një anëtar një votë.

?Unë dua të vlerësoj forumet e partisë dhe Këshillit Kombëtar që besoj se do të vijojnë për të mishëruar në statutin e ri parimet e një partie transparente.

Jam mirënjohës që u përfaqua platforma për kufizimin dhe transferimin e pushtetit duke forcuar vendimmarrjen në Këshill dhe Kuvend.

Risia më e madhe është përfaqësia pa asnjë dilemë e parimit të konsultimit një anëtar një votë për seleksionimin e kandidaturave. Është rruga e duhur për Shqipërinë?. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga