LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakra në Lushnjë/ Babai i Laert Haxhiut: Me familjen e viktimës kemi miqësi

28 Tetor 2017, 19:47, Aktualitet CNA

Si të dyshuarit kryesorë për atentatin e 11 Tetorit të ndodhur në Lushnjë, Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili, janë të shpallur zyrtarisht  në kërkim nga policia, ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar për herë të parë babai i njërit prej të dyshuarve, Laert Haxhiut.

Ai është i bindur se djali i tij nuk ka qenë bashkëpuntor me autorin e krimit kjo sepse sipas tij, me familjet e viktimave kanë dhe lidhje miqësie.

?Të Jurgenit, Afrimit, Tomorrit, ata e kanë dajë burrin e motrës time. Janë çuna dajash, çuna hallash me nipat e mi, dhe nuk kanë pasur asnjë konflikt. Aq më tepër me këtë tjetrin Zamir Latifin. Unë me këta, me dajat e tyre, unë jam rritur. S?më ka lidhur ndonjë gjë, ndonjë konflikt me dajat e këtij?.

Në vijim të Qamili sqaron se djali i tij ka pasur një konflikt dhe ai është me Xhulio Shkurtin, nipin e Aldo Bares në vitin 2016 , ngjarje për të cilën djali i tij është dënuar me 21 vite e 8 muaj burg. /CityNews

Lajmet e fundit nga