LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkodër/ Policia asgjëson 1344 rrënjë kanabis sativa

2 Maj 2015, 06:55, Aktualitet CNA

Policia e Shtetit ka informuar se ka zbuluar dhe asgjësuar 3 parcela me 1344 rrënjë lëndë narkotike të llojit kanabis sativa.

Gjithashtu, policia po punon për gjetjen dhe kapjen e poseduesve të lëndës narkotike, për të cilët nuk  ka asnjë të dhënë paraprake.

Mësohet se parcelat u gjetën në fshatin Mazrek të Shkrodrës, fshat i cili edhe më parë ka qenë objekt i luftës kundër mbjelljes së lëndëve narkotike.

 

Lajmet e fundit nga