LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

UKT: Disa zona të Tiranës kufizime të furnizimit me ujë

1 Maj 2015, 10:52, Aktualitet CNA

Ujësjellësi i Tiranës ka njoftuar se ditën se sotme disa zona në Kryeqytet kanë kufizime të furnizimit me ujë. Shkak është bërë një avari e rëndë në linjën e furnizimit të Shën-Mërisë. Sipas UKT, kufizime të furnizimit me ujë kanë spitali i Sanatoriumit, Shkoza, Sauku, zona te birra Tirana, Yzberishti, Komuna e Parisit, blloku i vilave amerikan, Qyteti Studenti, Tirana e Re, ish-Blloku dhe rr.Tre Vëllezërit Kondi.
Ndërkohë bëhet me dije se po punohet për riparimin e kësaj avarie.

Lajmet e fundit nga