LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuza për vrasje ndaj Mark Frrokut, mbërrin dosja nga Belgjika

1 Maj 2015, 10:36, Aktualitet CNA

Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se ka mbërritur nga Belgjika dosja për akuzat ndaj deputetit Mark Frroku. Mësohet se dosja prej 2500 faqesh me dëshmi e prova, ka mbërritur pas letër porosisë së dërguar nga Prokuroria e Përgjithshme. Momentalisht deputeti Frroku është në arrest me burg, ku akuzohet për vrasje në Belgjikë, ngjarje kjo e ndodhur në vitin 1999.
Bëhet me dije se pas përkthimit të dosjes, Prokuroria do të komunikojë akuzën ndaj Frrokut. Ndërkohë organi i akuzës bën me dije se deputeti Frroku është nën hetim dhe për fshehje pasurie e pastrim parash.

Lajmet e fundit nga