LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Erdogan viziton Tiranën më 13 maj

1 Maj 2015, 07:38, Aktualitet CNA

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, do të vizitojë Tiranën. Lajmi konfirmohet për gazeta “Dita”, nga burime pranë Qeverisë shqiptare. Vizita zyrtare pritet të zhvillohet në 13 maj. Kreu i shtetit turk do të zhvillojë takime të nivelit të lartë me presidentin Bujar Nishani dhe kryeministrin Edi Rama si dhe një tryezë me biznesin. Ai do të shoqërohet nga një grup i gjerë biznesmenësh. Me ardhjen e qeverisë së majtë, Turqia u shpall aleat strategjik i Shqipërisë.

Lajmet e fundit nga