LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rusia do dekorojë 24 partizanë, mes tyre edhe Alfred Moisiun

1 Maj 2015, 20:25, Aktualitet CNA

Ambasada e Rusisë në Shqipëri do të dekorojë 24 veteranë shqiptarë të LANÇ-it me medaljen ? 70-vjetori i Fitores ?. Mes tyre bie në sy edhe ish-presidenti Alfred Moisiu dhe Rita Marko. Ceremonia do të zhvillohet në ambientin e Ambasadës ruse më datën 4 maj, në orën 13:30.

Personat, te cilet do te dekorohen, jane:

Rustem PEÇI

Odhise PORODINI

Sul DOMI

Gjike KURTIQI

Ziqiri MERO

Faik ALIAJ

Servet AGALLIU

Orhan FRASHËRI

Gjemal KACANI

Spiro JANI

Llutfie MERO

Gjon BANUSHI

Manushaqa MIKO

Lefkoshe PAPAJANI

Alfred MOISIU

Rita MARKO

Ballëm META

Kadri DINGU

Asllan GROPASI

Pali CARAPULI

Pëllumb EKMEKÇIU

Nevrus OSMANI

Daljan BUGJELI

Nuredin DUSHANI

Lajmet e fundit nga