LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Panari i Punës/ Të rinjtë protestojnë: "Panairi i Kotësisë"

1 Maj 2015, 10:59, Aktualitet CNA

Një grup të rinjsh kanë protestuar ditën e sotme para Pallatit të Kongreseve, ku po zhvillohet Panairi i Punës 2015.  Me moton ?Panairi i kotësisë??, të rinjtë protestuan duke fajësuar qeverinë se nuk po bën asgjë lidhur me largimet e shumta të qytetarëve nga vendi, që sipas tyre janë larguar nga papunësia.

Gjithashtu ata theksojnë se qeveria e ka ndarë vendin në dy pjesë, atë të oligarkëve dhe atë të popullit të thjeshtë, ku këta të parët përfitojnë nga puna e të tjerëve. Gjatë kësaj kohe Kryeministri Edi Rama ishte duke mbajtur një fjalim në Panairin e Punës ku ndër të tjera tha se Shqipëria po bën hapa përpara dhe ka marrë kthesën e duhur për hapjen e vendeve të reja të punës.

Lajmet e fundit nga