LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Incident në takimin e Grida Dumës/ Militantët e PS prishin aktivitetin

1 Maj 2015, 20:09, Aktualitet CNA

Një incident i rëndë ka ndodhur pasditen e së premtes në Shkozet të Durrësit në një takim mes të kandidates së PD për Durrësin, Grida Duma dhe banorëve tw qytetit. Burime në vendin e ngjarjes raportojnë se një grup militantësh me flamuj të Partisë Socialiste kanë ndërhyrë gjatë takimit duke shkaktuar ndërprerjen e tij.

Militantë të dyja palëve janë përfshirë në konfrontime fizike dhe mes tyre disa janë lënduar. Në vendngjarje kanë shkuar forca të Policisë së Durrësit që kanë vënë nën kontroll situatën. Pas marrjes së dëshmive të disa prej personave të pranishëm janë shpallur në kërkim autorët e këtij incidenti.

Kandidatja e Partisë Demokratike për bashkinë e këtij qyteti, Grida Duma, i ka quajtur provokime të rënda ndërhyrjet në takimet që ajo ka pasur me banorët e Shkozetit.

Lajmet e fundit nga