LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohen dy laboratorë të falsifikimit të dokumentave, arrestohen 5 persona (Foto)

1 Maj 2015, 17:38, Aktualitet CNA

Sot, policia e Tiranës dhe ajo e Shkodrës ka  finalizuar me sukses i operacionin e koduar  ?Emigracioni i Paligjshëm?. Sipas policisë, 5 shtetas falsifikonin dokumentat, të cilat përdoreshin kryesisht nga emigrantët e paligjshëm.

Si rezultat i operacionit  janë arrestuar në flagrancë shtetasit e mëposhtëm, Bajram .M. XHAJA, Kujtim .A. EMIRI, Xhelil .Sh. ALLA, Sofije . M. PEPAJ, Mihal .V. Gjoka  për kryerjen e veprave penale të ?Ndihmës për kalim të paligjshëm të kufijve? dhe ?Grup i strukturuar kriminal? parashikuar nga nenet 298 dhe 333/a të Kodit Penal të RSH;

Shtetasit e lartpërmendur në bashkëpunim me njëri- tjetrin rekrutonin njerëz që ishin të interesuar të largoheshin nga Shqipëria në drejtim të vendeve të BE-së, Britanisë së Madhe, SHBA-ve dhe Kanadasë, kundrejt shumave të parave që varionin nga 5000 Euro për në vendet e BE-së dhe nga 20.000 dollarë për në vendet SHBA dhe Kanada.

1. 2. 2.v 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.

Lajmet e fundit nga