LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 Premiera në rrjetin e Kinemave Imperial

1 Maj 2015, 15:54, Aktualitet CNA

Imperial Cinemas, rrjeti i Kinemave Imperial në Tiranë, i përbëre prej 3 sallash ?Sheraton 1? , ?Sheraton 2 ? dhe ish ?Kinema Agimi?, do të sjellë për publikun gjatë muajit që sapo ka filluar, 3 premiera.

?Child 44? do të jetë edhe filmi që do të çeli edhe kalendarin e majit në sallat e ?Imperialit? në datën 7 maj.

Drama-Thriller  me regji nga Daniel Espinosa, dhe skenar nga Richard Price, sjell në ekran kastën e aktorëve si Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Joel Kinnaman.

?Një anëtar i poshtëruar i policisë ushtarake heton mbi disa vrasje brutale fëmijësh në seri gjatë epokës se Stalinit në Bashkimin Sovjetik?.

Komedia-aksion e titulluar ?Hot Pursuit? me regji nga Anne Fletcher, skenarin e David Feeney, dhe John Quaintance, do të vijë e intepretuar nga Reese Witherspoon, Sofia Vergara, John Carroll Lynch, dhe Michael Mosley.

?Një oficere e paaftë policie duhet të mbrojë të venë e një shpërndarësi droge nga kriminelët dhe policët e këqinj?.

Në datën 14 në Imperial, do të shfaqet edhe filmi  ?Mad Max? në 3D.

3 zhanera si Aksion, aventure, dhe triller, në një film të vetëm me regji nga George Miller, skenr nga George Miller, dhe Brendan McCarthy, do të intepretohen nga Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult,  dhe Zoë Kravitz.

?Një histori apokaliptike e vendosur në të ardhmen e largët të planetit tonë, në një peisazh të zymtë e të shkretë ku njerëzimi është thyer, dhe pothuajse të gjithë luftojnë të çmendur për nevojat e jetës. Në kuadër të kësaj bote ekzistojnë dy rebelë në arrati që vetëm ata mund të jenë në gjëndje për të rivendosur rendin?.

Lajmet e fundit nga