LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti shkund sërish Turqinë

18 Prill 2024, 17:52, Kosova & Bota CNA

Tërmeti shkund sërish Turqinë

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë të shkallës Rihter tronditi Turqinë qendrore, pranë Ankarasë.

Epiqendra e tërmetit ndodhet afërsisht 8 kilometra në veriperëndim të Tokatis, dhe thellësia fokale vlerësohet në gjashtë kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme./ CNA

Lajmet e fundit nga