LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie “WhatsApp”, aplikacioni jashtë funksionit në mbarë botën

3 Prill 2024, 21:01, Tech CNA
Bie “WhatsApp”, aplikacioni jashtë funksionit në
Foto e WhatsApp

Aplikacioni shumë i përdorur i mesazheve, WhatsApp, reshti së punuari për shumë njerëz në të gjithë botën, edhe në vendin tonë.

Përdoruesit që përpiqeshin të identifikoheshin në aplikacion ose në uebin e WhatsApp, u përballën me një mesazh, që ndalonte përdorimin e aplikacionit.

Më shumë se 30,000 përdorues në Indi, mbi 67,000 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 95,000 në Brazil raportuan probleme me platformën sociale.

Ndërsa, tashmë Whatsapp është kthyer në normalitet.

Lajmet e fundit nga