LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të dërgoni mesazhe të fshehura nëpërmjet iPhone

16 Mars 2024, 13:42, Tech CNA

Si të dërgoni  mesazhe të fshehura nëpërmjet iPhone

Një prind u shqetësua kur zbuloi se fëmija i tyre po dërgonte mesazhe "të fshehura" nëpërmjet iPhone, duke e bërë atë të duket sikur tekstet ishin zhdukur.

Megjithatë, ky funksion i quajtur Invisible Ink, është një pjesë standarde e iOS. Ndërsa disa fansa të Apple reaguan shpejt në postimin e prindit në Reddit, për të shpjeguar se ky është një veçori e integruar në aplikacionin e parazgjedhur të mesazheve.

Si të dërgoni tekste të padukshme

Invisible Ink është një nga efektet e mesazheve të Apple, i fshehur në një menu të veçantë. Kur merrni një mesazh me këtë efekt, ai është i paqartë dhe nuk mund të lexohet derisa ta rrëshqisni gishtin mbi të. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbrojtur privatësinë tuaj nga "personat që ndodhen mbas shpatullave". Gjithashtu, është një mënyrë argëtuese për të dërguar surpriza miqve dhe familjes.

Procesi për të dërguar një mesazh Invisible Ink është i thjeshtë, duke filluar nga zgjedhja e opsionit në menu të fshehur të iMessage. Pas dërgimit të mesazhit, prisni që marrësi ta hapë për të zbuluar tekstin e fshehur.

Teksti gjëja më e mirë

Sigurisht që aplikacioni juaj Messages është i mbushur me shumë këshilla dhe truke.
Një nga më të mirat është aftësia për të dërguar efekte speciale vetëm duke përdorur fraza specifike.
• Provoni të dërgoni: Gëzuar Vitin e Ri
• Gëzuar ditëlindjen
• Urime
Të gjitha këto kanë efektet e tyre speciale që do të shfaqen në telefonin e marrësit kur të hapet teksti./CNA 

22:23 Tech

Ku shkuan reklamat?

Rrjeti social Facebook ndjek sjelljen e përdoruesve në një...

Lajmet e fundit nga