LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me funde dhe bluza të kombëtares, tifozët e Islandës shijojnë Durrësin para ndeshjes

27 Shtator 2022, 15:31, Sport CNA

Me funde dhe bluza të kombëtares, tifozët e Islandës

Me veshjet tradicionale dhe bluzat e kombëtares, tifozët nga Islanda shijuan detin e Durrësit para emocioneve të ndeshjes me Shqipërinë të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Të paktë në numër, por origjinalë! Para emocioneve të ndeshjes Shqipëri-Islandë, tifozët e kombëtares nordike të futbollit gjetën forma të ndryshme për të shijuar udhëtimin në vendin tonë. Një pjesë qëndruan në Durrës. Kostumet tradicionale të vendit të tyre, u panë në zona të ndryshme të qytetit bregdetar.

Nuk u rezistuan fotografive pranë statujave të bronzta të këngëtarëve botërorë Mick Jagger, John Lennon dhe Bob Dylan, ku prej ditësh kanë mbetur vetëm këmbët e Tina Tërner, pasi statuja e saj u dëmtua.

Shqipëri-Islandë që do të luhet të martën në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania” është ndeshja e fundit e Kombëtares sonë tashmë të eliminuar nga Liga e Kombeve.

Lajmet e fundit nga