LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje të pakta shiu në pjesën veriore/ Moti për ditën e sotme

9 Mars 2023, 07:12, Sociale CNA
Reshje të pakta shiu në pjesën veriore/ Moti për ditën
Foto ilustruese

Paraditja në vendin tonë do të vijojë të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore të Shqipërisë.

Ndërsa në orët vijuese pritet shtim gradual i vranësirave në të gjithë territorin, ku më të fokusuara vranësirat parashikohet të jenë në zonat veriore, ku dhe do të gjenerojnë reshje të pakta shiu.

Gjatë mbrëmjes dhe natës vonë pritet që vranësirat e dendura të dominojnë pothuajse në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga