LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në të gjithë territorin e vendit/ Moti për ditën e sotme

10 Mars 2023, 07:11, Sociale CNA
Reshje shiu në të gjithë territorin e vendit/ Moti për
Foto ilustruese

Orët e para të ditës do të jenë nën ndikimin e vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Por me kalimin e orëve do të ketë shtim dhe zhvillim të vranësirave në të gjithë Shqipërinë, ku pritet që të ketë reshje shiu si fillim në zonat veriperëndimore dhe më pas do të përfshihet i gjithë vendi nga reshjet e shiut.

Parashikohet që herë pas here të ketë edhe rrebeshe shiu të shoqëruara me ministuhi ere. Reshjet në vend do të mbeten prezente deri në orët e vona të natës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor-jugperëndimor kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 5 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga