LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nëntori nis me diell/ Si parashikohen temperaturat për nesër

1 Nëntor 2022, 15:45, Sociale CNA
Nëntori nis me diell/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Nëntori nisi me mot të kthjellët e mjegull në lugina në orët e mëngjesit.

Edhe dita e mërkurë do të vijojë e njëjtë. Orët me diell do të jenë mbizotëruese në të gjithë territorin. Në mëngjes mjegulla e mjegullina do të jenë prezente në lugina.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë nga juglindja dhe veriperëndimi e lehtë, ndërsa në bregdet përkohësisht mesatare duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 20°C;

në zona e ulëta 8 deri 26°C;

në zona bregdetare 12 deri 25°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga