LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eksperti nxjerr "zbuluar" meshkujt/ "Kur u vjen mosha, martohen me të parën që u shkon nga pas"

5 Janar 2023, 10:13, Sociale CNA
Eksperti nxjerr "zbuluar" meshkujt/ "Kur u vjen mosha, martohen
Eksperti i komunikimit Rezart Cenaj

Eksperti i komunikimit, Rezart Cenaj, ka folur për martesën duke thënë se ky akt është disi i mitizuar në Shqipëri.

Gjatë një interviste në “Good morning Albanians” në "Euronews Albania", eksperti tha se kur burrave u vjen mosha martohen me të parën grua që u shkon nga pas.

 “Është dhe çështje kulture, çështje feje, janë disa faktorë. Unë besoj se institucioni i martesës sot është mitizuar pak, kjo për arsye se njerëzit e kanë të vështirë të komunikojnë, të marrin përsipër përgjegjësi ose sfida të përditshme,” u shpreh Cenaj.

Nga ana personale, Cenaj tha se nuk është i martuar, por ka dy fëmijë dhe e do partneren e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga