LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Surprizat e motit në javën e parë të vitit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët

1 Janar 2023, 12:23, Sociale CNA
Surprizat e motit në javën e parë të vitit/
Foto ilustruese

Për javën e parë të Janarit vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Megjithatë, duke filluar nga fundi i javës Anticikloni Afrikan fillon tërheqjen nga vendi ynë, ndërsa dëpertojnë masa ajrore të lagështa dhe të paqëndrueshme.

Në këtë mënyrë nga dita e Hënë deri ditën e Mërkurë moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare.

Për ditën e Enjte moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, si dhe reshje shiu të herëpashershme, por të dobëta dhe lokale.

Java mbyllet me ditën e Premte, ndërsa moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash./ B.A. - CNA.al

Surprizat e motit në javën e parë të vitit/

Lajmet e fundit nga