LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një vajzë dhe një djalë të shëndetshëm/ Dy fëmijët e parë të vitit 2023 në Shqipëri

1 Janar 2023, 08:20, Sociale CNA

Një vajzë dhe një djalë të shëndetshëm/ Dy

Fëmija i parë që erdhi në jetë pas pas mesnatës së djeshme, ishte vajzë, ajo lindi pak sekonda, pasi akrepat e orës kaluar orën 00:00 në ndërrimin e viteve.

Promisa ka ardhur në jetë në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, pak sekonda pasi 2023 kishte mbërritur.

Ndërsa vetëm një minuta më pas, një djalë i shëndetshëm erdhi në jetë në maternitetit “Koço Glozheni”.

Orjoli, erdhi në jetë një minutë pasi akrepat e orës kishin kaluar natën e ndërrimit të viteve.

 

Lajmet e fundit nga