LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat në minus/ Si do të jetë moti për sot dhe nesër

5 Janar 2023, 08:05, Sociale CNA
Temperaturat në minus/ Si do të jetë moti për sot dhe
Foto ilustruese

E enjte, 5 janar 2023

Masat ajrore të qëndrueshme mbeten prezente në të gjithë territorin shqiptar duke sjellë dominim të kthjellimeve në të gjithë ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta të vranësirave, të cilat nuk do të mund të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

E premte, 6 janar 2023

Pjesa e parë e ditës pritet të jetë me alternime kthjellimesh dhe kalime vranësirash, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në ultësirën perëndimore. Ndërsa pas mesdite vranësirat do të shtohen në të gjithë vendin tonë, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi verior do të krijohet dallgëzim 1 - 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga