LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fotoja e saj u bë virale/ Si duket sot Tringa Leka, vogëlushja që “pikëlloi” botën gjatë eksodit të Kosovës

4 Janar 2023, 22:05, Sociale CNA
Fotoja e saj u bë virale/ Si duket sot Tringa Leka, vogëlushja që
Tringa Leka

Disa foto të shkrepura gjatë kohës së luftës në Kosovë janë bërë virale në rrjet dhe vijojnë të komentohen edhe pas më shumë se 20 vitesh.

Një prej këtyre fotove është ajo e një vajze të vogël që shihet duke pirë qumësht me biberon. Fotoja është shkrepur nga fotografi Gent Shkullaku në vendstrehimet e refugjatëve në Shqipëri dhe bebja quhet Tringa Leka.

Por si duket sot Tringa Leka, e cila nuk është më një vogëlushe, por një vajzë e rritur.

Ajo është lidhur me emisionin e Adi Krastës për të folur në lidhje me këtë foto, ndërsa tregoi se prej vitesh ka kërkuar të kontaktonte fotografin, edhe pse nuk ka mundur ta gjente kush ishte ai.

Gjithashtu, ajo ka rrëfyer se nuk mban mend asgjë nga eksodi i Kosovës për shkak të moshës shumë të vogël./ B.A. – CNA.al

Fotoja e saj u bë virale/ Si duket sot Tringa Leka, vogëlushja që

Fotoja e saj u bë virale/ Si duket sot Tringa Leka, vogëlushja që

Lajmet e fundit nga