LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Yuri Kim është një McGonigal me fustan”/ Berisha nuk kursen ambasadoren e SHBA-së

1 Shkurt 2023, 21:36, Politikë CNA
“Yuri Kim është një McGonigal me fustan”/ Berisha nuk
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka hedhur sërish akuza ndaj ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Berisha tha në një intervistë me Beti Njumën se Yuri Kim është një Charles McGonigal me fustan.

Ai pretendon se Yuri Kim po kryen akte antidemokratike, antiligjore, antikushtetuese ndaj opozitës, njësoj si ish-zyrtari i FBI-së, McGonigal.

“Yuri Kim është një McGonigal me fustan kundër opozitës dhe ju nuk mund të mohoni veprimet e saj antidemokratike, antiligjore, antikushtetuese ndaj opozitës.

Pse i bën ajo këto, ajo i bën pikërisht si një… jo një bindje, por një përulje ndaj një vendimi të padrejtë, por nuk ka rëndësi për mua kjo. Ka rëndësi që ajo shkel çdo parim si McGonigal në luftën kundër opozitës. Nuk është detyrë e saj”, deklaroi kreu i demokratëve./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga