LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylli Manjani, leksione politikës/ Ja gjërat që duhet të dijë çdo deputet

19 Janar 2023, 23:05, Politikë CNA
Ylli Manjani, leksione politikës/ Ja gjërat që duhet të
Ish-ministri Ylli Manjani

Ish-ministri Ylli Manjani ka dhënë leksione për politikanët dhe deputetët.

Manjani tregoi në emisionin e Erla Mëhillit gjërat që duhet t’i dijë çdo deputet, pasi pretendon se në politikë kanë hyrë njerëz pa vizion.

Ai u shpreh se një deputet duhet me patjetër të ketë ide politike, të dijë të bëjë ligje, të dijë s kontrollohet qeveria dhe si mbrohet një interes public.

“Në politikë ti hyn pa pasur një ide dhe pa garuar, janë dy gjëra themelore që atyre që marrin mandate iu mungojnë, pra askush se bën një CV profesionale. Pra, në këndvështrimin tim një deputet duhet me patjetër të dijë të bëjë ligje, të ketë ide politike, të dish si kontrollohet qeveria dhe të dish të mbrosh një interes publik”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga