LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera me inceneratorët/ Meta "godet" Zoton dhe Mërtirin

17 Janar 2023, 16:31, Politikë CNA
Afera me inceneratorët/ Meta "godet" Zoton dhe Mërtirin
Kryetari i partisë së inceneratorëve, Ilir Meta

Kryetari i partisë së inceneratorëve, Ilir Meta, ka bërë përgjegjës për aferën e inceneratorëve kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Meta thotë se inceneratorin e Tiranës dhe në landfillin e Shkodrës kryhet i njëjti proces për trajtimin e mbetjeve dhe shqiptarëve i vidhen 15 euro për ton.

Duke marrë shkas nga kjo, kreu i partisë së inceneratorëve thotë se Rama dhe Veliaj duhet të dalin para drejtësisë.

“Kryeafera e inceneratorëve zhvesh lakuriq shtetin e kapur nga organizata kriminale e drejtuar nga Edi Rama dhe Erion Veliaj!

Në inceneratorin e Tiranës dhe në landfillin e Shkodrës kryhet i njëjti proces për trajtimin e mbetjeve!

Bashkia e Shkodrës për të njëjtin proces, paguan 1600 lekë të reja për ton. Ndërkohë Bashkia e Tiranës paguan 29 euro për ton, pra dyfishin e Shkodrës, duke e shitur si proces incenerimi kur ndërkohë kryhet vetëm groposje, pa diferencim. Pra për çdo 29 euro shqiptarëve u vidhen 15 euro!

Edi Rama dhe Erion Veliaj duhet të dalin të dy para drejtësisë!”, shkruan Meta./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga