LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Statuti i PD-së/ Tërhiqet Enkelejd Alibeaj

17 Janar 2023, 09:08, Politikë CNA

Statuti i PD-së/ Tërhiqet Enkelejd Alibeaj

Enkelejd Alibeaj ka tërhequr ankimimin për statutin e Partisë Demokratike.

Konfirmimi ka ardhur nga avokati i tij Indrit Sefa mëngjesin e sotëm, ndërsa është paraqitur në Gjykatën e Apelit, ku do të zhvillohet seanca.

 “Sot dëshirojmë t’ju informojmë që në seancën gjyqësore që pritet të fillojë pas pak Partia Demokratike do të paraqesë një kërkesë për heqjen dorë nga ankimi e për pasojë pushimin e gjykimit të kësaj çështje”- tha ai.

Alibeaj kishte kërkuar që vendimet e dy kuvendeve të 17 korrikut dhe të 18 dhjetorit në vitin 2021 të bashkohen./CNA.al

Lajmet e fundit nga