LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Skandali McGonigal/ Rikthehet Rama, mesazh për opozitën

30 Janar 2023, 09:33, Politikë CNA

Video-Skandali McGonigal/ Rikthehet Rama, mesazh për opozitën

Skandali McGonigal ka trazuar ujërat në politikën shqiptare.

Opozita ka kërkuar hetimin e kryeministrit Edi Rama në lidhje me këtë skandal, ndërsa ky i fundit, ka mohuar të ketë bërë ndonjë veprim të paligjshëm.

Pas zhdukjes disa ditë me zë dhe figurë nga media, sot Rama është bërë i gjallë me anë të një videoje në rrjete sociale.

Me një filxhan kafeje në dorë, Rama përpiqet të shuajë zërat se është zhdukur këto ditë për shkak të skandalit Mc Gonigal.

“Nuk e kam ndalur komunikimin me skuadrën time, sidomos me financat për politikat e reja mbështetëse. Duke nisur nga pagat e reja, minimalen, mbështetja për kategorinë e vecantë të skuadrave, mbështetja me strehim e mjekëve, ushtarakëve, policëve, paga tjetër për pensionistët. Na vjen mirë që pakoja e madhe ka lehtësuar ndjeshëm dhe vihet re edhe në rritje të konsumit. Pa diskutim që duhet akoma, sidomos me ata që punojnë me pagë minimale në sektorin privat”, shprehet Rama./CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

 

Lajmet e fundit nga