LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shifrat e përditësuara/ Sa përqind e zgjedhësve kanë votuar deri në orën 16:00 në Kukës

24 Shtator 2023, 16:46, Politikë CNA

Shifrat e përditësuara/ Sa përqind e zgjedhësve kanë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet vendore të Kukësit.

KQZ bën me dije se deri në orën 16:00 kanë marrë pjesë në votime reth 36.22% e zgjedhësve.

E përkthyer në numër, mësohet se kanë votuar deri më tani 13,488 zgjedhës nga 37,241 zgjedhës në listën e Qendrave të Votimit të raportuara.

Kujtojmë se përballë në këtë garë janë Emri Vata i koalicionit Bashkë Fitojmë dhe Albert Halilaj i PS-së.

Sipas kreut të KQZ Ilirjan Celibashi gjatë procesit nuk janë hasur problematika.

Nga ana tjetër dy kandidatët kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit./ CNA

Shifrat e përditësuara/ Sa përqind e zgjedhësve kanë

Lajmet e fundit nga