LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PDIU dënon dhunën ndaj Berishës/ “Asnjë kartelë e shëndetit mendor s’mund ta amnistojë”

6 Dhjetor 2022, 16:52, Politikë CNA
PDIU dënon dhunën ndaj Berishës/ “Asnjë kartelë e
Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka dënuar aktin e dhunës ndaj kryedemokratit Sali Berisha.

Idrizi është shprehur se asnjë kartelë e shëndetit mendor nuk mund të amnistojë ngjarjen e sotme.

Ndër të tjera, kryetari i PDIU-së, dënoi këtë akt të cilin e cilësoi si produkt të luftës politike.

“PDIU dënon me forcë aktin e sotëm të goditjes për shkak të detyrës të kryetarit të opozitës, Dr.Prof. Sali Berisha. Ky akt është produkt i luftës politike të paprecedentë që nxit dhunë dhe përçarje.

Asnjë kartele e shëndetit mendor nuk mund të amnistojë ngjarjen e sotme, e cila duhet të shërbejë si një refleksion i thellë për t’u larguar nga filozofia e dhunës që ka mbërthyer politikën në vend.

Organet e drejtësisë duhet të kryejnë të gjitha hetimet dhe të zbardhin e të dënojnë motivet e vërteta dhe personat përgjegjës”, u shpreh Idrizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga