LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndalen reagimet për sulmin ndaj Berishës/ Blushi: Vepër direkte e Ramës

6 Dhjetor 2022, 15:42, Politikë CNA
Nuk ndalen reagimet për sulmin ndaj Berishës/ Blushi: Vepër
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi

Reagimet për sulmin ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha nuk kanë ndaluar që nga momenti kur ndodhi ngjarja.

Reagimet kanë ardhur edhe nga opozita, por edhe figura të Partisë Socialste si dhe nga përfaqësuesi i ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka dënuar këtë akt që e quan kriminal dhe burracak, për të cilin fajëson drejtëpërdrejt kryeministrin Rama si fajtorë.

“Akti kriminal dhe burracak i sulmit fizik ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Prof.Dr.Sali Berisha është vepër direkte e Edi Ramës, i cili mban përgjegjësi personale për dhunën e ushtruar ndaj opozitës.Të tillë skenarë ogurzinj të Edi Ramës dhe këtij regjimi kriminal, që i dënojmë me forcë por që nuk trembin askënd, do të marrin gjithmonë përgjigjen e merituar nga shqiptarët patriotë!’, tha Blushi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga