LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KOKOE shpall rezultatet zyrtare/ Fituesit e primareve për 14 bashki

5 Dhjetor 2022, 17:16, Politikë CNA

KOKOE shpall rezultatet zyrtare/ Fituesit e primareve për 14 bashki

KOKOE ka shpallur rezultatet zyrtare me fituesit e primareve për 14 bashki.

Bazuar në procesverbalet origjinale të ardhurat nga Komisionet e Votimit dhe Numërimit në degët e mëposhtme, KOKOE njofton se fituesit janë si më poshtë:

Bashkia Shkodër

Bardh Spahia-1,386-99.21%

Bashkia Vau i Dejës

Zef Hila-722-82%

Bashkia Prrenjas

Suzana Topi-150-69%

Bashkia Skrapar

Eugen Mustafallari-156-100%

Bashkia Memaliaj

Albert Malaj-255-94%

Bashkia Gramsh

Hasim Çekrezi-302-96%

Bashkia Selenicë

Leonard Rakipaj-269-76%

Bashkia Rrogozhinë

Shkëlqim Hoxha-299-96 %

Bashkia Ura Vajgurore

Gentian Meçi-188-68%

Bashkia Maliq

Alfred Gega-920-74%

Bashkia Vorë

Indrit Hoxha-125-83%

Bashkia Pogradec

Zini Tollozhina-291-50.17%

Bashkia Pukë

Rrok Dodaj-285-51%

Bashkia Peqin

Mustafa Pashja-250-68%/ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga