LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alimehmeti u tërhoq nga gara/ Mesazhi i Këlliçit: Do sjellim një model tjetër

5 Dhjetor 2022, 20:47, Politikë CNA

Alimehmeti u tërhoq nga gara/ Mesazhi i Këlliçit: Do sjellim

Ilir Alimehmeti është tërhequr nga gara e Primareve, duke bërë që Belind Këlliçi të jetë kandidat zyrtar i PD-së për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 Majit. 

Në një deklaratë për mediat, Këlliçi është shprehur se të gjithë së bashku do të sjellin një model amerikan dhe shprehet i sigurt se do të mundë kryebashkiakun aktual Erion Veliajn. 

Sot shqiptaret janë të befasuar nga ky standard i vendosur në politikën shqiptare. Fokusin kryesor e kam pasur te baza dhe anëtarësia e Partisë Demokratikë. Kjo ka qenë një fushatë civile e qytetare, jemi sërish me njëri-tjetrin. Jam i bindur se ky është një ogur i mirë në politikën shqiptare. Jam krenar që kam qenë pjesë e këtij procesi dhe për ta çuar një standard më tutje ne sot publikisht do adaptojmë një formë amerikane të garës, formën presidenciale. Ashtu si në Amerikë kam kënaqësinë më të madhe sot që kur i kam hyrë këtij rrugëtimi kam qenë i bindur se do ta mundja Veliajn në garën për Tiranën, me Alimehmetin si krahun tim të djathtë dhe nënkryetar të bashkisë së Tiranës që nga 14 maji ne do sjellim një model krejtësisht ndryshe.

Falënderoj dr. Ilir Alimehmetin të cilin kam pasur fatin ta njoh para angazhimit tonë në politik. Është fisnik dhe fisnikëroi dhe më shumë garën. më 14 maj do të sjellim një model të të bërit politikë krejt ndryshëm. Falënderoj të gjithë demokratët, të cilët dolën ditën e djeshme dhe pse në kushte të vështira për të votuar. I vetmi lajm i keq sot është lajmi për Erion Veliaj që PD dhe opozita e bashkuar kanë këtë standard. Jam ndier i privilegjuar dhe jam ndjerë krenar që kam qenë në një garë me dr. Ilir Alimehmetin. Nga ky moment fillojmë fushatën së bashku përballë Erion Veliajt”, tha Këlliçi./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga