LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samiti BE – Ballkani Perëndimor/ Mbërrin në Tiranë Vjosa Osmani

5 Dhjetor 2022, 18:24, Politikë CNA
Samiti BE – Ballkani Perëndimor/ Mbërrin në Tiranë
Vjosa Osmani

Ka nisur mbërritja e delegacioneve për samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, që do zhvillohet ditën e nesërme në Tiranë.

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka pritur Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në Tiranë.

Deri më tani në Tiranë kanë mbërritur 11 delegacione në kuadër të samitit të Bashkimit Evropian./ CNA.al

Lajmet e fundit nga