LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braçe vazhdon rolin e opozitarit brenda Partisë Socialiste/ Replikon me ministret

5 Dhjetor 2022, 19:00, Politikë CNA
Braçe vazhdon rolin e opozitarit brenda Partisë Socialiste/ Replikon
Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, në seancën plenare të kuvendit ka folur për traun në Parkun e Divjakës.

Duke bërë rolin e opozitarit brenda PS-së, Braçe iu drejtua ministres së turizmit, Mirela Kumbaro, duke thënë se taksat nuk mblidhen me kupon dhe se Divjaka nuk shquhet për mjelma.

Gjithashtu, ai iu drejtua Kumbaros me pyetjen se përse është duke gënjyer, duke hedhur akuza ndaj saj.

“Taksat nuk mblidhen me kupon dhe Divjaka nuk shqyhet për mjellma, është liqen tjetër ai... Ajo ka vetëm 4 ekzemplarë. E kam shumë të vështirë se jeni të dyja zonja; pse gënjeni? Do mundohem që t'ua provoj me letra”, deklaroi deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga