LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Era e Re e politikëbërjes!”/ Këlliçi krah Alimehmetit: Garë dhe bashkim

5 Dhjetor 2022, 21:36, Politikë CNA
“Era e Re e politikëbërjes!”/ Këlliçi krah
Ilir Alimehmeti dhe Belind Këlliçi

Ilir Alimehmeti u tërhoq nga gara, pas rezultatit të djeshëm të primareve, duke bërë kështu që Belind Këlliçi të jetë kandidati i Partisë Demokratike në zgjedhjet vendore që do të mbahen në 14 maj.

Pas deklaratës së përbashkët për shtyp, Këlliçi ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Ai deklaron se kjo është era e re e politikëbërjes, me garë dhe bashkim.

“Era e Re e politikëbërjes!

Garë dhe bashkim.

Ky është mesazhi dhe vizioni ynë për alternativën opozitare për Tiranën.

Primaret e Tiranës u kurorëzuan me bashkim.

Ne jemi skuadra Këlliçi-Alimehmeti.

Falenderoj përzemërsisht Doktor Ilir Alimehmetin për aktin e madh fisnik, qytetar dhe politik!

Bashkë fitojmë Tiranën!”, shkruan Belind Këlliçi/ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga