LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha dënon dhunën ndaj Berishës: Ngjarja të hetohet dhe të zbardhet plotësisht!

6 Dhjetor 2022, 14:48, Politikë CNA

Ish-kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas sulmit të kryedemokratit Sali Berisha në protesten e sotme.

Basha shkruan se dënon sulmin fizik ndaj Berishës, ndërsa kërkon hetimin e kësaj ngjarjeje.

“Dënoj ashpërsisht sulmin fizik ndaj z. Berisha. Kjo ngjarje duhet të hetohet dhe të zbardhet plotësisht. Dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje. Ajo është vetëm tregues i një vendi pa zgjedhje të lira, pa drejtësi, pa demokraci funksionale dhe me korrupsion të pandëshkuar”, shkruan Basha në "Twitter"./CNA.al

Lajmet e fundit nga