LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta dhe sulmi agresor/ Berisha "i kërcet dhëmbët" Ramës: Do marrësh përgjigje për këtë

6 Dhjetor 2022, 15:44, Politikë CNA
Protesta dhe sulmi agresor/ Berisha "i kërcet dhëmbët"
Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, pas sulmit nga agresori 31-vjeçar, është shprehur se opozita nuk do t’a lërë pa përgjigje Edi Ramën.

I pyetur, gjatë konferencës me gazetarët, se cili është plani i PD-së, pas protestës së sotme, Berisha u shpreh se Europa e pa protestën, dhe se lëvizjen e radhës do t’a bëjë publike së shpejti.

 “Tani, Sali berisha ka deklaruar se Edi Rama është armik i votës së lirë. Sali Berisha po deklaron prarë që se shqiptarët të ardhme në këtë vend nuk kanë me Edi Ramën. Kjo betejë është në fillimet e saj. Kjo ka marrë një rëndësi të jashtëzakonshme. E gjithë Europa pa një protestë, me problem politike, çështje qeverisjeje dhe problem të mirëfillta. Edi Rama do marrë përgjigje për këtë, pa përgjigje nuk mund të jetë. Këtu mos të kemi iluzion. Do t’a merrni vesh, nuk është sekret.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga