LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, batuta me liderët europianë/ "Ia dolëm të sjellim diellin për ju"

6 Dhjetor 2022, 16:27, Politikë CNA

Rama, batuta me liderët europianë/ "Ia dolëm të sjellim

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat në konferencën e tij për mediat me liderët europianë.

Ai u shpreh se pas 10 ditësh me një mot si të Brukselit, në Shqipëri u shfaq dielli pikërisht në ditën kur erdhën liderët europianë.

“Kur isha në foton e grupit dhe po dëgjoja shumë prej tyre 'dielli, dielli, dielli i mrekullueshëm', ia dolëm pas 10 ditësh moti Brukseli, të sjellim diellin për ta, kështu që ça mund të bëjmë më shumë”, tha Rama.

Lajmet e fundit nga