LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet numërimi i votave në degën numër 6/ Këlliçi, në epërsi

4 Dhjetor 2022, 23:52, Politikë CNA
Mbyllet numërimi i votave në degën numër 6/
Ilir Alimehmeti, Belind Këlliçi dhe Gert Bogdani

Ka përfunduar kështu edhe numërimi në degën 6 të PD në Tiranë.

Belind Këlliçi ka fituar garën në këtë degë me një diferencë shumë të madhe votash ndaj Gert Bogdanit, prej 211 votash.

Konkretisht Belind Këlliçi ka marrë 557 vota, Gert Bogdani 346 vota, Ilir Alimehmeti 54 vota.

Për sa u përket kandidatëve të tjerë, Adriana Kalaja ka marrë 0 vota, Enkelejda Fejzo 4 vota, Fatmir Merkoçi 3 vota dhe Julian Deda 3 vota./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga