LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luçiano Boçi, kandidat për Elbasanin në zgjedhjet vendore/ Kush pritet ta marrë mandatin e tij në Parlament

4 Dhjetor 2022, 22:22, Politikë CNA
Luçiano Boçi, kandidat për Elbasanin në zgjedhjet
Luçiano Boçi

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i dalë nga primaret e PD-së për bashkinë e Elbasanit.

Me zyrtarizimin si kandidat i PD-së për Elbasanin në zgjedhjet vendore të 14 majit, Luçiano Boçi do të duhet të japë dorëheqjen si deputet.

Vendin e tij në Parlament pritet ta zërë Qani Xhafa, ish-kreu i Komunës Labinot Mal.

Sipas të dhënave të KQZ-së, i pari në listë për të zëvendësuar Boçin është Xhafa.

Por kjo do të ndodhë 45 ditë përpara datës së zgjedhjeve, kur të bëhet rregjistrimi zyrtar i kandidatëve.

Kujtojmë se në primaret e mbajtura sot, në Elbasan votuan gjithsej 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar pro Luçiano Boçit dhe 7 kundër. Gjithashtu u shpallën të pavlefshme 8 vota./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga